Konsultacje

dla dzieci

i rodziców

Potuleni - szkolenia z komunikacji

Konsultacje dla rodziców

Jeżeli widzisz, że potrzebujesz empatycznego wsparcia. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania:

-O co chodzi mojemu dziecku?

-O co mi chodzi?

-Dlaczego krzyczę na dziecko?

-Dlaczego ścieramy się w rodzinnych konfliktach, z których nic nie wynika?

Jeśli szukasz miejsca gdzie możesz doświadczyć empatycznego i konstruktywnego słuchania, które będzie skutkowało nazywaniem emocji i potrzeb. A w konsekwencji przyczyni się do szukaniem rozwiązań w oparciu o akceptację i kompetencje komunikacyjne w duchu NVC.

Konsultacje dla rodziców to czas rodziców. To czas wsłuchiwania się – bez oceniania i korygowania – a to co mówią rodzice. To czas zatrzymania się na tym, co żywe w rodzicach. To czas odzwierciedlenia – używając języka konstruktywnej komunikacji w duchu NVC – tego co chce być usłyszane (a nie zawsze ma taką możliwość).

Po każdych konsultacjach rodzice otrzymują opis rozmowy, z rozpisanymi głównymi wątkami. W opisie spotkania znajdują się też przykładowe schematy prowadzenia rozmów w oparciu o aktywne słuchanie i konstruktywną komunikację w duchu NVC. Na każdych konsultacjach omawiane są tematy, które wnoszą rodzice. Konsultacje są więc przestrzenią do dialogu i zobaczenia opisywanej sytuacji przez pryzmat faktów, emocji i potrzeb.

  Konsultacje dla dzieci

  Jeżeli widzisz, że Twoje dziecko jest uwikłane w trudności takie jak wykluczanie z grupy rówieśniczej, zaczyna odczuwać somatyczne problemy takie jak: bóle głowy, bóle brzucha, ogólna apatia.

  To moje konsultacje, które opierają się o empatyczne słuchanie i zapraszają dzieci do świata Porozumienia bez Przemocy mogą być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

  Podczas konsultacji, które trwają 60 minut, jest czas aby dziecko powiedziało własnymi słowami co jest w nim żywe, co aktualnie zajmuje jej/jego myśli. Konsultacje dla dzieci to czas, kiedy dziecko w bezpiecznej przestrzeni może podzielić się wszystkim co podpowiada mu jego głową i ciało. Dodatkowo konsultacje to czas budowania kompetencji komunikacyjnych – w stosunku do siebie i innych. Dziecko uczy się jak słyszeć komunikaty, które do niego docierają. Uczy się dokonywania wyboru w rekacji, poprzez wsłuchiwanie się w swoje ciało. Dodatkowo poznaje techniki, które pozwalają na zakorzenienie się w tym co materialne – doświadczalne przez zmysły.

  Konsultacje dla dzieci to również czas mediowania konfliktów rówieśniczych i towarzyszenie dzieciom w zobaczeniu swoich potrzeb i potrzeb drugiego człowieka. Podczas konsultacji dzieci doświadczają istnienia innych dróg reagowania niż przemoc, innych niż oddanie komuś, postawienie się, presja, czy manipulacja. Dzieci uczą się komunikacji w duchu Porozumienia bez Przemocy oraz Minimediacji, które mogą z powodzeniem wykorzystywać w dialogach wewnętrznych jak i z innymi ludźmi.

  Po każdych konsultacjach rodzice otrzymują podsumowanie w postaci opisu głównych wątków rozmowy. Opis ten zawiera także wskazówki dotyczące sposobu komunikowania w omawianych podczas spotkania sytuacjach trudnych, czy konfliktowych.

   Potuleni
   5.0
   Na podstawie 5 opinii
   powered by Google
   Anisa Idris-MaternyAnisa Idris-Materny
   15:40 18 Jan 24
   Uczestnictwo w takich szkoleniach to przyjemność. Jako nauczyciel języka angielskiego, zakres kursów oferowanych przez Anię sprawia, że ​​chcesz dowiedzieć się więcej, niż się spodziewałeś. Nie tylko sprawia to, że kwestionuję moje metody jako nauczyciela, ale także jako osoby i tego, jak utrzymuję relacje z otaczającymi mnie osobami!
   Danuta ŚwigostDanuta Świgost
   15:14 18 Jan 24
   Serdecznie polecam szkolenia w Potuleni! W roli rodzica jak i nauczyciela wykorzystuje to, co zostało mi przekazane podczas szkolenia. Ania wyposażyła mnie w narzędzia, które zdecydowanie mnie wspierają w kontaktach z dziećmi na każdej płaszczyźnie oraz pomagają zrozumieć zachowania na poziomie rozwojowym dziecka. Ania przekazuje swoją wiedzę w bardzo jasny i klarowny sposób. Polecam!
   Dominika TkoczDominika Tkocz
   12:03 18 Jan 24
   Szkolenie z mediacji metodą SNO w nurcie Porozumienia bez Przemocy stanowi dla mnie każdorazowo doświadczanie czegoś nowego. Nowe rozmowy, nowe spojrzenie, nowe doświadczenia, nowe refleksje, przypominanie sobie i utrwalanie tego co było. Otwarcie mogę tutaj przyznać, że kiedy znajduję się na takim szkoleniu nie liczę czasu. Doświadczyłam niezwykle bezpiecznej atmosfery, która sprzyjała otwartej i przyjaznej wymianie doświadczeń. Koncentrowaliśmy się na praktycznych ćwiczeniach i bezpośrednim zagłębianiu się w swoje własne reakcje, odczucia i mechanizmy. Dodatkowo, podkreślając znaczenie NVC i bezpośrednio z nim związanymi mediacjami, szkolenie to nie tylko skupiło się wokół umiejętności mediowania i rozwiązywania konfliktów (które towarzyszą nam w ciągu życia i uwaga O DZIWO mogą mieć tez charakter niezwykle budujący prowadzący nas do zakamarków i stref, do których dawno nie zaglądaliśmy), ale również na budowaniu zdrowych relacji opartych na szacunku i empatii. I na koniec jeszcze jedno. Widzę ogromną wartość w poznawaniu INNEJ edukacji i INNEGO prowadzenia rozmów nie tylko z uczniami, ale i prywatnie. Kiedy mamy świadomość i narzędzia pewne rzeczy stają się dla nas dużo jaśniejsze. 
Dziękuję Aniu za Twój czas, ogromną wiedzę i pomoc w mediowaniu codziennych sytuacji. Gorąco polecam 😉
   Michalina WojniczMichalina Wojnicz
   11:47 18 Jan 24
   Szkolenie z NVC i minimediacji metodą SNO było niezwykle wartościowym doświadczeniem. Pani Ania, która prowadziła szkolenie wykazała się ogromną wiedzą w tym obszarze, co sprawiło, że zarówno teoria, jak i praktyczne ćwiczenia były wyjątkowo pouczające. Atmosfera była przyjemna, a ćwiczenia, które wspólnie robiliśmy z pewnością przydadzą się w praktyce, szczególnie w pracy z uczniami. W trakcie szkolenia wspólnie wymienialiśmy się naszymi doświadczeniami, co popchnęło uczestniczących do głębszej refleksji i przemyśleń. Szczerze polecam to szkolenie dla tych, którzy poszukują równowagi między teorią a praktyką, w przyjaznym środowisku szkoleniowym, a także chcą zwiększyć wiedzę i poznać narzędzia, z których warto korzystać. :))
   Julia StefańczykJulia Stefańczyk
   18:22 15 Jan 24
   bardzo lubię szkolenia z Anią 🙂 Jest to bezpieczna przestrzeń i każdy może podzielić się swoimi szczerymi myślami. Pełna empatii i zrozumienia - daje szerokie spojrzenie na rzeczy, o których mi się nie śniło

   Blog

   Prośba, czy żądanie – wiesz jak odróżnić?

   Prośba, czy żądanie – wiesz jak odróżnić?

   Komunikacja konstruktywna w duchu NVC (czyli Porozumienia bez Przemocy) może otworzyć przed Tobą - jako rodzicem - zupełnie nowe przestrzenie do budowania relacji z samym sobą i z dziećmi. Każdego dnia masz do czynienia z konfliktami, specyficznym ścieraniem się...

   czytaj dalej
   Twoje rodzinne relacje też mogą rozkwitnąć

   Twoje rodzinne relacje też mogą rozkwitnąć

   Dzisiaj mam dla Ciebie kolejna ciegielkę, która umocni twoje relacji i ubogaci więź, którą tworzysz najbliższymi, a od jej poznania do wprowadzenia jej w życie dzieli Cię zaledwie ten materiał wideo.   Rodzice chcą tworzyć wspierajace środowiska domowe, miejsca...

   czytaj dalej

   Gotowa/y wprowadzić zmianę w swoim życiu?