Komunikacja konstruktywna w duchu NVC (czyli Porozumienia bez Przemocy) może otworzyć przed Tobą – jako rodzicem – zupełnie nowe przestrzenie do budowania relacji z samym sobą i z dziećmi.

Każdego dnia masz do czynienia z konfliktami, specyficznym ścieraniem się strategii, które nie są do połączenia. Jednocześnie narzędzie w postaci 4 kroków do porozumienia może być tym, co włożone do Twojego rodzicielskiego plecaka kompetencji przyniesie więcej jasności, sensu i owego POROZUMIENIA.

Z nagrania dowiesz się:

-czy jest prośba 

-jak odróżnić prośbę od żądania

-jakie są rodzaje próśb

-co decyduje o tym czy użyte przez Ciebie zdanie to prośba, czy żądanie

-jak reagować na sprzeciw drugiej osoby, aby zobaczyć w nim “tak”

 

To i wiele więcej w nagraniu poniżej. 

Już tradycyjnie proszę Cię o podanie tego nagrania dalej. Może to wideo niesie treści, do których chcesz zaprosić Twoją żonę, męża, partnera, partnerkę?. A może Takich rzeczy niestety nie uczą w szkole. Nikt nam o tym nie mówi, kiedy startujemy z naszą rodzicielską drogą. Na szczęściei na naukę nigdy nie jest za późno 😉 

Dlatego mam ogromną prośbę – udostępnij to nagranie na Facebooku. Wyślij komuś mailem, albo messengerem. 

Budujmy wspólnie rodziny, które będa świadome swoich emocji, potrzeb, a co za tym idzie, będa w te kompetencje wyposażać kolejne pokolenia. 

PS
Mam dla Was również zaproszenie na całkowicie darmowy Webinar – „4 kroki do porozumienia”, który odbędzie się 22.02.2024 o godzinie 17:00. Tutaj jest link do Webinaru http://meet.google.com/cuv-wvuh-vhc
Zapiszcie go sobie i do zobaczenia 🙂